ساخت میز ناهار خوری

روش های ساخت میز ناهارخوری

ساخت میز ناهارخوری میز غذاخوری امروزه‌یکی از ضروری ترین وسایل در هر خانه‌ای است که‌دارای طرح ها و رنگ های مختلفی می‌باشد . شما می‌توانید میز ناهارخوری مورد نظرتان را خودتان درست کنید تا در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی بشود . پس اگر دوست دارید این کار جذاب را تجربه‌کنید و با دست خودتان میزی زیبا بسازید قبل از دست به‌کار شدن این بخش از مجله اینترنتی فنجان را به‌دقت مطالعه‌نمایید.

ساخت میز ناهارخوری با استفاده‌از پایه‌های میز چرخ خیاطی

برای درست کردن یک میز ناهارخوری جذاب می‌توانید از پایه‌های چرخ خیاطی قدیمی تان استفاده‌کنید و یا در صورتی که‌از این پایه‌ها در خانه‌ندارید ، این پایه‌های فرفرژه‌را از دست دوم فروشی های محلی تهیه‌کنید. سپس بر روی این پایه‌ها یک تخته‌چوبی رنگ آمیزی شده‌قرار دهید تا تبدیل به‌یک میز زیبای ناهارخوری شود .

میزهای شناور

از آن جا که امروزه بیشتر خانه ها کوچک هستند و افراد به دنبال اشیایی می گردند که بتواند فضای کمتری را بگیرد ٬ این میزها بسیار مناسب هستند . از این میزها می توان در فرورفتگی دیوارها ، کنج ها ، و حتی یک دیوار خالی استفاده کنید . ساخت این میزها بسیار آسان است و تنها به یک چوب به هر جنسی که خود دوست دارد و بسته به کاربرد آن که می خواهید چه چیزی روی آن قرار دهید انتخاب کنید و بعد از بست های اتصال دهنده یه دیوار استفاده کنید به همین راحتی . برای ساحت میز ابتدا چوب را سمباده کشیده و بعد توسط دریل های پیچ کننده بست را به صفحه و دیوار پیچ کنید .

میزهای شناور

از آن جا که امروزه بیشتر خانه ها کوچک هستند و افراد به دنبال اشیایی می گردند که بتواند فضای کمتری را بگیرد ٬ این میزها بسیار مناسب هستند . از این میزها می توان در فرورفتگی دیوارها ، کنج ها ، و حتی یک دیوار خالی استفاده کنید . ساخت این میزها بسیار آسان است و تنها به یک چوب به هر جنسی که خود دوست دارد و بسته به کاربرد آن که می خواهید چه چیزی روی آن قرار دهید انتخاب کنید و بعد از بست های اتصال دهنده یه دیوار استفاده کنید به همین راحتی . برای ساحت میز ابتدا چوب را سمباده کشیده و بعد توسط دریل های پیچ کننده بست را به صفحه و دیوار پیچ کنید .

میز چوبی ساخته شدن از جعبه ها

برای ساختن این میز به چهار جعبه ی میوه ای چوبی و دریل  برای پیچ و یک کفه ی چوبی به همراه چهار چرخ و رنگ مد نظر شما احتیاج داریم .

ابتد مانند تصویر جعبه ها را بهم پیچ کرده و بعد رنگ کنید. به صحفه ای که به اندازه کفه ی این چهار جعبه متصل شده است ، چهار چرخ را پیچ کرده و به کف آن چهار جعبه وصل می کنیم . شما به همین آسانی یک میز جلو مبلی با طرح خاص ساخته اید

.

میز چوبی ساخته شده با پالت


برای ساختن این میز به دو پالت در سایز مورد نظر خودتان ،سمباده ،چسب چوب ،چهار عدد چرخ ،و شیشه ای به ندازه ی پالت شما . ابتدا برای ساختن این میز پالت ها را سمباده کرده و جلا زده و این دو را توسط چسب چوب بهم وصل می کنیم . در اخر در کف پالت توسط دریل پایه ها را به کفه ی پالت پیچ می کنیم و روی میز شیشه می گذاریم .

میز تحریر با پالت چوبی

برای ساخت این میز به یک صفحه ی پالتی ، چهارعدد لوله ، چهارعدد بست برای اتصال پالت به لوله ها ، دریل برای پیچ کردن بست ها و رنگ و سمباده احتیاج دارید . ابتدا پالت را به خوبی سمباده کشیده و با دریل بست ها را به پالن پیچ کرده و در صورت لزوم لوله ها را رنگ کرده و به بست ها وصل کنید .

ساخت میز ناهارخوری با استفاده از تخته گوشت های قصابی

باور کنید شما خودتان نیز می توانید در خانه میز ناهارخوری درست کنید . برای ساخت میز ناهارخوری می توانید چندین تخته قصابی که خاصیت انعطاف پذیری دارند را به هم متصل کنید و پایه هایی را به آن متصل نمایید تا به یک میز دست ساز و زیبا تبدیل شود .

ساخت میز ناهار خوری با استفاده از درب قدیمی

شما می توانید خیلی راحت از یک درب قدیمی استفاده کنید و آن را با تغییر اندک به میز ناهارخوری تبدیل نمایید. برای این کار شما به ا یک جفت پایه میز نیاز دارید تا زیر درب قرار دهید تا به یک میز ناهارخوری زیبا تبدیل شود.

ساخت میز ناهار خوری با الوار قدیمی

با ترکیب چند ماده یک میز ناهار خوری درست کنید . برای ساخت این میز ناهارخوری ابتدا طول و عرض میز را مشخص کنید و الوار ها را به صورت نامنظم و آجری کنار هم بچینید .

سپس سطح رویی الوار ها و لبه ها را با دقت سنباده کاری کنید. یا اینکه می توانید از یک درب قدیمی تهیه شده از الوارهای قدیمی و سمباده کشی و صاف شده برای لایه رویی میز استفاده نمایید . این میز مکانی مناسب برای گپ های دورهمی شما است.

ساخت میز ناهارخوری با قرقره های قدیمی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، می توانید قرقره های چوبی بزرگ کابل های برق را رنگ کنید و از آن به جای یک میز ناهارخوری استفاده کنید و قرقره های کوچکتر را نیز رنگ کرده از آنها به عنوان صندلی، استفاده نمایید.

آموزش گام به گام روش ساخت میز چوبی با کمک رزین اپوکسی چوب – گام دوم کار با اپوکسی چوب

نکات فنی زیادی در کار با اپوکسی چوب برای ترکیب با چوب وجود دارد که در حد توان به شما میگویم و از شما هم میخواهم تجربیات و دانسته های خود را در این زمینه با دوستان به اشتراک بگذارید.

قدم به قدم پیش میرویم تا ترکیب چوب با رزین اپوکسی چوب را به صورت عملی و کاربردی یاد بگیریم.

این آموزش به صورت اختصاصی توسط حامد شاهسوند از گروه آموزشی اپوکسی کار نوشته شده و به صورت رایگان در اختیار اعضاء سایت اپوکسی کار قرار گرفته است. از این که با انتشار مطالب این وبسایت به همراه منبع به ترویج مباحث آموزشی کمک می کنید از شما سپاسگزاریم.

دومین گام: معیارهای مهم انتخاب رزین اپوکسی چوب

این قسمت مهمترین و تاثیرگذارترین قدم در ساخت میزهای تلفیقی چوب و اپوکسی است.

رزین اپوکسی چوب باید 10 خصوصیت اساسی و مهم زیر را داشته باشد. قبل از خرید رزین اپوکسی برای کارهای چوبی حتماً این 10 مورد را با فروشنده چک کنید:

1) رزین اپوکسی چوب نباید غلیظ باشد، باید بتواند جاری شود و شکل قالب را به خود بگیرد.

2) حباب داخل آن تشکیل نشود و اگر حباب داشت به راحتی آزاد شود.

3) رزین اپوکسی چوب باید شفاف و بیرنگ باشد  و با ذات چوب سازگار باشد.

4) رزین اپوکسی چوب باید مقاومت مکانیکی خوبی داشته باشد(برای ساخت میزهای عریض)

5) بدون حلال باشد تا کمترین خطر را از نظر آتش گیری داشته باشد.

6) بوی بد و آزار دهنده نداشته باشد ، این بو نشان دهنده وجود ناخالصی و حلال در رزین است.

7) پس از ریختن لایه های دوم به بعد باعث ایجاد ترک در لایه های پایینی نشود.

8) در صورت استفاده اصولی رزین اپوکسی چوب نباید حرارت زیاد و بخار ایجاد کند.

9) در مقابل UV مقاومت خوبی داشته باشد.

10) رزین اپوکسی چوب  باید قابلیت ساب و پولیش را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *