پخش مبل در قائمشهر

پخش مبل در قائمشهر کفپوش سرامیکی

پخش مبل در قائمشهر کفپوش در گذشته کف پوش سرامیکی از محبوبیت بالایی بین مردم برخوردار بوده است. سرامیک ها با تنوع  اندازه، رنگ و طرح در بازار موجود می باشند و در دسترس مشتریان قرار می گیرند. قیمت سرامیک ها با توجه به اندازه و کیفیت آن ها متغیر است.

سرامیک در انواع لعاب دار و بدون لعاب وجود دارد. در نوع لعاب دار، سرامیک ها را با یک لایه لعاب که می تواند مات، نیمه براق و براق باشد، می پوشانند. ضخامت سرامیک 4 تا 12 میلی متر است. سطح زیرین آن ها زبر است و بعد از چسباندن به وسیله دوغاب اطراف آن ها را پر می کنند.

ادامه مطلب پخش مبل در قائمشهر

اگر به طرح چوب علاقمند هستید ولی امکان استفاده از کفپوش چوبی در محل مورد نظر را ندارید، می توانید از کف پوش های سرامیکی طرح چوب استفاده نمایید.

از معایب سرامیک می توان به سرد بودن سطح آن مخصوصا در فصول سرد سال اشاره کرد. از این رو استفاده از کفپوش های سرامیکی برای مناطقی که دارای آب و هوای سرد هستند توصیه نمی شود. همچنین در صورت اصابت ضربه، سرامیک دچار شکستگی یا لب پریدگی می شود.

از دیگر معایب کف پوش سرامیکی می توان به کثیف شدن درزهای ما بین آن اشاره کرد، زیرا این درزها را نمی توان به خوبی تمیز کرد. در ضمن، سرامیک ها سطح لغزنده ای دارند و احتمال سرخوردن بر روی آن ها وجود دارد.

روش نصب کفپوش سرامیکی

از آن جا که سرامیک ها جزء سخت ترین کف پوش ها به شمار می آیند، باید به یکدست بودن آن ها توجه داشت. در این جا به بررسی نصب سرامیک روی زیرلایه های بتنی، وینیلی، چوبی و سرامیکی می پردازیم.

نصب سرامیک روی زیر لایه بتنی

در این روش ابتدا باید تمام ناهمواری های بتن را صاف کنید. توجه داشته باشید که در صورت تازه بودن بتن، باید 28 روز صبر کنید. تمیز کردن لایه بتنی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بنابراین باید نسبت به پاک کردن لکه های چربی یا هر نوع ماده دیگر  از سطح بتن اقدام کنید.

نصب سرامیک روی زیر لایه چوبی

اگر قصد نصب سرامیک روی چوب را دارید، باید توجه کنید که زیر لابه چوبی به قدری محکم باشد که بتواند وزن سرامیک را تحمل کند.پخش مبل در قائمشهر

برای نصب سرامیک به به یک لایه صاف نیاز دارید، به این خاطر قبل از چسباندن سرامیک باید سطح چوب را سمباده بکشید. خود چوب نیز باید روی زیر لایه مناسبی نصب شده باشد.

نصب سرامیک روی زیر لایه وینیلی

برای نصب سرامیک روی وینیل باید توجه کنید که زیر لایه وینیلی محکم باشد. کف پوش های وینیلی نرم، گزینه مناسبی برای نصب سرامیک نیستند.

نصب سرامیک روی زیر لایه سرامیکی

اگر قصد تعویض سرامیک های خانه را دارید، می توانید سرامیک های جدید را روی سرامیک های قبلی نصب کنید. تنها توجه به این نکته لازم است که سطح زیرین حتما باید سمباده زده شود تا سطح یکنواختی به دست آید.پخش مبل در قائمشهر

کفپوش موزاییکی

استفاده از این نوع کفپوش ها در گذشته رواج داشته و تا به امروز ادامه دارد. موزاییک ها در ابعاد بزرگ تولید می شوند و به این خاطر نصب آن ها سریع صورت می گیرد. استفاده از کف پوش های موزاییکی بیشتر برای محیط های بیرونی و باز مناسب می باشد.

نصب کفپوش موزاییکی

در نصب کف پوش های موزاییکی ابتدا باید لایه زیرین مستحکمی ایجاد کنید. برای این کار یک لایه ملات نیمه خشک در سطح مورد نظر پهن کنید.

سپس روی سطح ملات را دوغاب پودر سنگ و سیمان، به نسبت 1 به 2 و با ضخامت 2 تا 5 میلی متر پخش نمائید. سپس موزاییک ها را در کنار یکدیگر قرار دهید. تا 48 ساعت پس از نصب موزاییک ها از تردد روی آن ها خودداری کنید.پخش مبل در قائمشهر

کفپوش سنگی

سنگ ها یکی از مصالح طبیعی می باشند و از جمله گران ترین مصالح ساختمانی به شمار می آیند. از سنگ ساختمانی بیشتر در فضای آشپزخانه و سرویس های بهداشتی استفاده می شود.

کف پوش سنگی را می توان در فضای بیرون و محوطه ساختمان نیز استفاده کرد. سنگ علاوه بر زیبایی بی نظیر خود از معایبی نیز برخوردار است.

آن ها همانند سرامیک از سطح سردی برخوردار هستند و برای مناطق سردسیر و فصول سرد سال مناسب نمی باشند. هم چنین استفاده از این نوع کفپوش برای اتاق خواب نیز توصیه نمی شود.

پخش مبل در قائمشهر پارکت چوبی

استفاده از این کفپوش ها باعث ایجاد حسی گرم در فضای خانه می شود. علی رغم زیبایی بی نظیر، این نوع از کف پوش ها از معایبی نیز برخوردار هستند. از آن جایی که آن ها از چوب تولید می شوند، رطوبت و آب باعث تخریب آن ها می شود و پارکت پس از مدتی باد می کند.

استفاده از پارکت ممکن است باعث ایجاد صدا نیز شود. از دیگر مشکلاتی که در صورت استفاده از پارکت ممکن است به وجود آید، نفوذ موریانه و خطر آتش سوزی است. به طور کلی می توان گفت پارکت چوبی نیاز به مراقبت زیادی دارند.

در ساخت پارکت یا کف پوش چوبی، از چوب درختانی مانند افرا، صنوبر، کاج و بلوط استفاده می شود. چوب به کاررفته در ساخت پارکت ها بر قیمت آن ها تاثیر مستقیم می گذارد. اگر می خواهید عنصری از طبیعت را به خانه خود بیاورید، استفاده از کفپوش های چوبی را به شما توصیه می کنیم.

پخش مبل در قائمشهر نصب پارکت چوبی

همانند نصب کف پوش های دیگر، برای نصب پارکت چوبی ابتدا باید عملیات زیرسازی برای ایجاد سطحی صاف انجام پذیرد. برای این کار ترکیب سیمان، پودر سنگ و چسب بتن می تواند گزینه خوبی باشد.

بعد از انجام زیرسازی نوبت به نصب پارکت ها می رسد. سپس در مرحله آخر به اجرای قرنیز دور کار می پردازیم. جنس قرنیزها از چوب یا ام دی اف و رویه اچ پی ال است. شاید این سوال برای شما نیز پیش بیاید که تفاوت کفپوش و پارکت در چیست؟

به طور کلی می توان گفت این دو تفاوت زیادی با هم ندارند. تنها اختلاف آن ها در مواد سازنده آن ها می باشد، چرا که در ساخت پارکت از چوب استفاده می شود و این باعث تفاوت آن ها با کف پوش می شود.

کفپوش لمینت

کفپوش های لمینت، در جهت رفع مشکلانی که پارکت های چوبی داشتند، ساخته شده اند. عمر این نوع کف پوش ها نزدیک به سی سال است. لمینت ها از الیاف فشرده چوب یا اچ دی اف ساخته شده اند.

پارکت لمینت شباهت زیادی به پارکت چوبی دارد ولی در ساخت آن مستقیما از چوب درختان استفاده نشده است. لمینت ها متشکل از چهار لایه هستند. لایه اصلی در ساخت کفپوش لمینت، اچ دی اف می باشد.

لایه دیگر، لایه دکوراتیو طرح چوب می باشد که روی آن از یک لایه لمینت استفاده می شود. روش نصب لمینت ها به این گونه است که لمینت ها در هم قفل می شوند و در زیر آن ها لایه ای از جنس فوم قرار می گیرد.پخش مبل در قائمشهر

ادامه مطلب

تعویض کف پوش های لمینت کار بسیار ساده ای است. این گونه کفپوش ها به نسبت پارکت های چوبی از قیمت مناسب تری برخوردار هستند.

از معایب کفپوش لمینت می توان به تمیز کردن آن اشاره نمود، زیرا نفوذ رطوبت یا آلودگی به زیر آن ها به راحتی صورت نگرفته و تمیز کردن آن ها کار دشواری می باشد. علاوه بر آن گرم شدن هوا باعث انبساط این کف پوش ها می شود که در طولانی مدت می تواند به کفپوش آسیب برساند.

نصب کفپوش لمینت

قبل از نصب پارکت لمینت، بهتر است حدود 3 ساعت پارکت ها را در محیط قرار دهیم تا با دمای محیط سازگار شوند. کف محلی که قرار است پارکت روی آن نصب شود باید کاملا خشک باشد و هرگونه گرد و غبار از سطح آن زدوده گردد.

پارکت های لمینت به صورت کلیکی در هم قفل می شوند و در نصب آن ها نیاز به استفاده از چسب نیست. برای نصب پارکت های لمینت، ابتدا باید جهت کار را تعیین کنیم. پارکت ها را به صورت کامل به دیوار نچسبانید و سعی کنید حداقل 8 میلی متر با دیوار فاصله داشته باشد.پخش مبل در قائمشهر

کفپوش PVC یا وینیل

کف پوش پی وی سی از مقاومت خوبی برخوردار بوده و در برابر آب و رطوبت نیز مقاوم می باشند، به همین خاطر انتخاب مناسبی برای آشپزخانه ها به شمار می آیند.

این نوع کف پوش ها عایق گرما هستند و در زمستان گرم و در تابستان سرد می باشند. استفاده از آن ها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه و تمیز کردن آن ها نیز بسیار راحت است.

از دیگر مزایای کفپوش وینیل می توان به مقاومت در برابر آتش سوزی اشاره کرد. این نوع از کفپوش ها در برابر ضربه و ساییدگی از مقاومت بیشتری نسبت به سایر کفپوش ها برخوردار می باشند.

همچنین نوعی کفپوش بهداشتی یا کف پوش بیمارستانی به شمار می آیند و در مراکز بهداشتی قابل استفاده هستند. از آن جایی که در طراحی این کفپوش ها از مواد پلاستیکی استفاده می شود، به آن ها کف پوش شیشه ای نیز گفته می شود.

توضیحات بیشتر پخش مبل در قائمشهر

این نوع از کفپوش ها از لایه ای از جنس پی وی سی ساخته شده اند. سطح زیرین و رویی آن ها به وسیله فیلم پوشانده می شوند. در این جا منظور از فیلم همان رنگ و طرح کف پوش است و لایه نهایی نیز لایه ای براق و بی رنگ می باشد.

امروزه استفاده از کفپوش های لمینت مورد استقبال زیادی قرار گرفته است، زیرا از مزایای زیادی نسبت به دیگر کف پوش ها برخوردار هستند.

نصب کفپوش PVC

مانند نصب کف پوش های دیگر، در نصب کفپوش های پی وی سی نیز ابتدا باید زیرسازی انجام گیرد. برای زیرسازی از ترکیب سیمان، پودر سنگ و چسب بتن استفاده می شود. این مواد با آب ترکیب شده و توسط کاردک پهن روی سطح کشیده می شوند.

مناسب ترین چسب برای چسباندن کف پوش پی وی سی، چسب صنعتی است. نصب کفپوش های پی وی سی به روش های لوزی شکل، موزائیکی، خشتی و … صورت می گیرد. در این میان رایج ترین روش، روش خشتی است.

معایب کفپوش PVC

هر چند این کف پوش بسیار بادوام بوده و نگهداری از آن ها آسان می باشد، اما دارای معایب زیر هستند:

  • موادی که در تولید آن استفاده می شوند ممکن است گازهای سمی ایجاد کنند. این گازها مضراتی نظیر سوز چشم و مشکلات تنفسی به همراه دارند.
  • کفپوش وینیل از مقاومت بالایی در برابر لکه برخوردار است اما اگر در مجاورت با لاستیک قرار گیرد تغییر رنگ می دهد.
  • هنگامی که این کف پوش آسیب ببیند باید آن را از کف جدا نمود و با کفپوش دیگر جایگزین کرد. در واقع نمی توان آن را تعمیر کرد.
  • پی وی سی ماده ای تجدیدناپذیر است.

کفپوش رولی پخش مبل در قائمشهر

کفپوش های PVC عموما به شکل رولی بوده و نصب آن ها بسیار آسان می باشد. از آن جایی که این کف پوش ها به صورت رولی بسته بندی شده اند به آن ها کفپوش رولی می گویند.

کفپوش صنعتی

کف پوش صنعتی چیست؟ نمونه ای دیگر از کفپوش هایی که می توان در ساختمان سازی مورد استفاده قرار داد، کف پوش های صنعتی می باشد.

از این کفپوش می توان در انبارها، مراکز صنعتی و حتی رستوران ها استفاده کرد. قیمت کفپوش صنعتی با توجه به متراژ فضای مورد نظر و کیفیت کف پوش می تواند متفاوت باشد

کفپوش ترافیکی

نمونه ای از کف پوش هایی که می توان در محیط های پر تردد مانند پارکینگ، خیابان و غیره مورد استفاده قرار داد، کفپوش ترافیکی می باشد. این کف پوش از ایمنی بالایی برخوردار است. در ساخت این کفپوش ها از موادی مانند اپوکسی، بتن، مواد پلیمری استفاده می شود.

کفپوش بامبو

کفپوش بامبو را می توان زیر مجموعه ای از کف پوش های چوبی دانست. از جمله مزایای کفپوش بامبو می توان به استحکام و ظاهر خوب آن اشاره کرد.پخش مبل در قائمشهر

اگر چه این کف پوش ها ظاهراً از مقاومت و سختی بالایی برخوردار نیستند، اما در واقع این چنین نیست. سختی چوب بامبو را می توان با چوب بلوط هم تراز دانست. از مزایای کف پوش بامبو سازگاری آن با هر نوع آب و هوا است.

کفپوش شیشه ای

نمونه ای دیگر از انواع کفپوش هایی که می توانید در طراحی ساختمان مورد استفاده قرار دهید، کفپوش های شیشه ای می باشد. این کف پوش ها قابل استفاده در فضای داخلی و خارجی می باشد. باورهای غلطی در مورد استفاده از این کف پوش وجود دارند.

برای مثال برخی از افراد فکر می کنند این کفپوش ها به اندازه کافی استقامت ندارند. اما به واقع این چنین نیست. همانند سایر کفپوش ها، کف پوش شیشه ای نیز در اندازه های مختلف وجود داشته و با توجه به نیاز و سلیقه افراد قابل استفاده می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *